Historie

Myšlence Unpluggedu je již přes dvacet let. Pochází z doby, kdy naše gymnázium ovládaly hvězdy jako Kurt Cobain, Eric Clapton, Björk, Sting a mnoho dalších, kteří předávali své myšlenky a pocity na “MTV Unplugged”.

V květnu 1995 se Unplugged dostal poprvé na podium. Původně s jednoduchou myšlenkou, které se všichni drželi - hrát od srdce - stejně, jako naše vzory.

Akce přinesla spoustu zkušeností a s dalšími ročníky Unpluggedů se zkušenosti zlepšovaly. Roku 2001, pod vedením kanadského profesora, dosáhl Unplugged kvalit obrovské akce nahrávané Českým rozhlasem a vysílané po internetu.

Následovala čtyřletá pauza. Po obměně organizačního týmu se roku 2005 akce obnovila a k radosti všech milovníků hudby a kvalitní zábavy se vše rozjelo nanovo. Nová technika, kamery, nahrávání, osvětlení a ozvučení na profesionální úrovni, zkrátka vše, co k Unpluggedu patřilo. Další tři ročníky akce vzkvétala, než tým studentů odmaturoval a opustil gymnázium.

Znovu nastala čtyřletá pauza. Všichni se báli organizovat akci obrovských rozměrů, jež s sebou nesla velmi vysoké nároky a dlouhou historii. Přesto se roku 2011 objevili noví studenti a vrátili Unpluggedu život.

Nyní, po sedmi úspěšných ročnících 2011 - Zkouška na život, 2012 - Po nás potopa, 2013 - Cesty časem, 2014 - To nejlepší z garáže, 2015 - Hlavolam, 2016 - Make Unplugged Not War, 2017 - Žiješ ± jednou, 2018 - Plnou parou vpřed je Unplugged stále v rukou studentů, kteří připravují i nadcházející Unplugged 2018.